Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /home/platne/serwer139736/public_html/sesjerodzinne.pl/libraries/vendor/joomla/filesystem/src/File.php on line 342
Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Blog

Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

W tym małym poradniku przedstawimy najważniejsze zasady dotyczące przygotowania się do każdej sesji fotograficznej. 

 

Każda sesja fotograficzna jest na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna. Nawet my sami, jako fotografowie nie przewidzimy wszystkiego, ale staramy się być przygotowani na każdą ewentualność. Wy również, wyruszając z nami w taką podróż musicie być na nią odpowiednio przygotowani....

  1. Wolna głowa i dobry humor. Sesja może zająć pół godziny, a może i cały dzień, dlatego w tym tak ważnym dniu trzeba być wypoczętym, najedzonym i przede wszystkim wolnym od innych spraw, które na co dzień zaprzątają nam głowy. Trzeba być gotowym na wyłączenie telefonu, zrelaksowanie się i skupienie tylko i wyłącznie na sesji. Bywa to trudne, życie pędzi... Jeśli jest to sesja indywidualna, to już dzień wcześniej warto zadbać o swój dobry nastrój, wyciszyć się i porządnie wyspać. Jeśli jest to sesja na przykład rodzinna, to oprócz siebie trzeba również zadbać o dzieci. Wierzcie mi, że głodne lub zmęczone nie będą chciały współpracować na planie. Jeśli natomiast obiecacie im, że po sesji pójdą do kina czy na lody, to będą się bardzo niecierpliwić. Sesja sama w sobie musi dla nich być ciekawym przeżyciem, na które będą czekać z niecierpliwością. 
  2. Strój. W zależności od sesji będzie on inny i zawsze indywidualnie to omawiamy przed sesją, ale istnieją pewne zasady, które działają zawsze. Przede wszystkim musi być wygodnie. Po drugie w danym stroju musicie się czuć po prostu dobrze. Warto też pomyśleć, w jakim celu są robione zdjęcia i jakie uczucie mają wywoływać. Czy jest coś, co strojem chciałbyś przekazać osobie, która będzie oglądać zdjęcie? Może to Twoja odwaga? Może profesjonalizm? Może kobiecość? Ponoć nie szata zdobi człowieka, ale jednak jest w stanie wiele o nim powiedzieć i w czasie sesji nie może być wybrana przypadkowo. Ważne jest również to, by unikać strojów, które mają wyraźne symbole, napisy oraz jaskrawe kolory. Jeśli jest to sesja rodzinna, to stroje wszystkich uczestników sesji powinny do siebie pasować, być w podobnej konwencji. W doborze tych strojów oczywiście chętnie pomożemy!
  3. Przewidywalność. Dla wielu z Was sesja fotograficzna może być na początku stresująca, dlatego zawsze dbamy o to, byście dokładnie wiedzieli co się będzie działo, jak, kiedy i dlaczego. Nie bójcie się też nas wypytać o każdy interesujący Was detal. Im większa świadomość tego, co się będzie działo w trakcie sesji, tym większy spokój, luz i koncentracja na innych, ważnych aspektach.

Informacje

Wszystkie zdjęcia są naszą własnością. Ich rozpowszechnianie i przerabianie bez naszej wiedzy jest zabronione. 

Jeśli potrzebujesz podobnych zdjęć, to zapraszamy do zamówienia sesji, bądź kupienia praw niewyłącznych.

Kontakt

Adres: ul. Januszowicka 20c, 53-135, Wrocław

Tel: +48 608 422 364

Email: biuro@sesjerodzinne.pl